Women's Fitness

5 Unique Workauts to Improve your Deadlift

Women's Fitness ( Güç artışı, Eklem ve Kıkırdak sağlığı, Yenilenme)

Sağlıklı bir yaşama sahip olabilmek için zindelik ve fiziksel uygunluğu (görsellik ve sağlık açısından) amaçlayan egzersiz modeli fitness, bir çok uzman tanımına göre artan fiziksel çaba sırasında vücudun solunan oksijeni kas dokusuna dağıtma yeteneği olarak da tanımlanır. Kısaca fitness sadece bir spor değil yaşam tarzıdır.

Fitness, haftada birkaç gün spor salonuna gidilerek sürdürülebilecek bir spor değil hayatın (7/24) her anı kapsayacak (egzersiz, beslenme, uyku düzeni…) planlar zincirinin tamamıdır. Fitness’e başlamayı planlayan kişinin en çok dikkat etmesi gereken bu spora ayırabilecek yeterli zaman ve motivasyonun olup olmadığıdır.

Gelelim asıl soruya kadınlar fitness yaparsa aşırı kaslı olurlar mı?

Bir çok kadın fitness yaptığı zaman aşırı kaslı bir görüntüye ulaşmaktan korkar ve bu tarz çalışmalardan uzak durur. Bu bilinen doğru değildir çünkü kadınların hormon yapısı yani yaradılışı aşırı kaslı olmaya elverişli değildir. Tabi bu bazı (çok az bir grup) maskülen yapıya sahip kadınlarda farklılıklar gösterebilir. Bazı kadınlar yapısal olarak daha kaslı olabilirler bu kötü bir şey değil sadece bu yapıdaki kişilerin egzersiz ve beslenme planlamaları çok dikkatli ve özle hazırlanmalıdır. Ve unutulmamalıdır ki kadınlar ne kadar çok fitness yaparlarsa yapsınlar doğal yollarla bir erkek gibi kaslı olmaları mümkün değildir.

Kemal Uysal Akademi olarak kadınların tüm bu kaygılarını göz önünde bulundurup ‘’ Woman’s Fitness’’i kadınlara özel tasarlayıp yumuşattık. Spor salonlarımıza fitness yapmak için gelen misafirlerimizle önce detaylı bir ön görüşme devamında vücut segmental analizlerini yapıp onları için en doğru egzersiz modelini oluşturuyoruz.

Faydaları:

- Kilo problemini ortadan kaldırır

- Kalp ve damar sistemini güçlendirir

- Güç artışı

- Eklem ve kıkırdak sağlığı

- Güçlü kemikler

- Hücre yenilenmesi

- Deri kalitesinde artış

- Yaşam kalitesinde artış

- Metabolizma hızında artış

- Omurga sağlığı