• Anasayfa
  • BİZ KİMİZ?
  • KEMAL UYSAL KİMDİR?

Kemal UYSAL

Personal Trainer
Profesyonel Sporcu Koçu ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı

Sporu, çocukluk yıllarından itibaren yaşam biçimi olarak benimseyerek, eğitim hayatı boyunca farklı branşlarda lisanslı olarak spor yaptı. Lise eğitimi sonrasında H&B Sağlık Enstitüsü’nü bitirdi.  Ardından Moskova’da Akademi Fitness’da eğitimine devam etti. Moskova ve farklı ülkelerde mesleğiyle ilgili birçok eğitim programına (Rehabilitasyon, Personal Training, Sporcu Beslenmesi, Kişisel Koçluk) katıldı.

Bir süre, Moskova’da serbest olarak mesleği ile ilgili çalışmalarını yürüten Uysal, 2007 yılında Türkiye’ye dönerek Five Element Fitness’ı kurdu. Halen, Five Element Fitness’da spor ve sağlıklı yaşam danışmanlığı yapan Uysal, farklı ülke ve şehirlerde yaşayan, faklı meslek gruplarından (bürokrat, gazeteci, profesyonel sporcu, iş adamı, iş kadını, eğitmen, doktor, yönetmen, yazar, ressam, oyuncu, şarkıcı, öğrenci, ev hanımı) birçok kişiye birebir/online spor ve sağlıklı yaşam danışmanlıkları yapmaya devam etmektedir.

Bu çalışmalarının yanında; profesyonel sporculara, Atletik Performans (Profesyonel Sporcu Koçluğu) hizmeti vermektedir.

Türkiye’de, ICIPS’in (International Center of Israel Paramilitary Sport) tek partneri olarak uluslararası sertifika programları açmakta ve eğitmenlik yapmaktadır. Uysal, ICIPS’in eğitimlerine katılarak Compat Instructor sertifikası almıştır.

Uzmanlık alanını içeren konularda, kamu ve özel sektörde değişik alanlarda hizmet veren birçok kuruluşa, sağlıklı yaşam, kadınların kendilerini savunmalarına yönelik eğitim ve seminerler vermektedir.